O NÁS

Základné informácie

Súkromné detské jasle Medulienka Vás vítajú na svojej informačnej internetovej stránke.

Sú prvým zariadením svojho druhu v Galante. Starostlivosť o detičky vo veku od 1-3 rokov úspešne zabezpečujeme od roku 2011.

Jasličky sa nachádzajú v tesnej blízkosti centra Galanty, v rodinnom dome s veľkou záhradou s trávnatou plochou a ovocným sadom. Tu je vytvorené detské ihrisko s hojdačkami a preliezačkami. Interiér zariadenia je prispôsobený deťom tak, aby im umožnil uplatňovanie samostatnosti a rozvoja osobnosti. V spoločnej herni sa všetci stretávame , ďalej hráme a učíme. Deti spia v dvoch spálňach rozdelené podľa veku. Menšie v postieľkach a väčšie na rozkladacích posteliach ako v škôlke. Súčasťou interiéru je aj detská kúpeľňa, kde prebiehajú všetky hygienické procesy od prebaľovania až po umývanie zúbkov.

Našim cieľom je podporovať a rozvíjať samostatnosť dieťaťa vo všetkých oblastiach bežného života. Napr. : včlenenie sa do kolektívu, osvojenie základných hygienických návykov ( odúčanie od plienok, používanie nočníka alebo wc, umývanie rúk), samostatné stravovanie pomocou príboru. Tým zabezpečíme aj ľahký prechod dieťaťa do škôlky.

Výuku, opatrovateľskú starostlivosť a stravu zabezpečuje kvalifikovaný personál so všetkými potrebnými náležitosťami.

Strava je pripravovaná priamo v zariadení, vychádzajúc z pokynov Regionálneho úradu verejného zdravotníctva v Galante, s ktorým jasle Medulienka úzko spolupracujú. Pre deti je každodenne pripravovaná pestrá strava podľa zásad zdravej výživy s dostatočným zastúpením cereálií, mlieka, ovocia, zeleniny, kuracieho mäsa a rýb. V rámci dodržiavania pitného režimu poskytujeme čaje, vodu, ovocné šťavy a mlieko. Okrem celodennej stravy je deťom k dispozícii čerstvé ovocie a zelenina podávané formou desiaty, ktoré slúži na vybudovanie potrebných stravovacích návykov.

Všetkým rodičom ďakujeme za doteraz prejavenú dôveru v nás...